F1.sk F1.sk

Räikkönen: Nebol to optimálny začiatok, stratili sme pol dňa
zdroj: Pirelli Motorsport

Räikkönen: Nebol to optimálny začiatok, stratili sme pol dňa

"Môžem povedať, že už teraz je lepšie ako auto z minulého roku," odkazuje Kimi Räikkönen.

V stredu sa dočkal premiéry s novým monopostom Ferrari SF16-H už aj Kimi Räikkönen. Na rozdiel od jeho kolegu Sebastiana Vettela to ale neprebiehalo bez problémov a prvé tri hodiny len sedel v garáži. Čakal na opravu palivového systému, ktorá dala mechanikom poriadne zabrať.

"Pochopiteľne to nebol optimálny začiatok, veď sme stratili pol dňa," skonštatoval Fín na stretnutí s novinármi. "Podľa mojich informácií išlo o problém s palivovým systémom. Na týchto nových autách je to všetko veľmi komplexné a náprava takejto veci trvá..."

Iceman ale počas necelých piatich hodín poriadne zabral a nakoniec stihol odjazdiť 78 okruhov. Dá sa povedať, že minimalizoval škody. A aké je auto? "Myslím si, že môj prvý pocit je celkom dobrý. Potrebujem v ňom ale stráviť ešte nejaký ten čas. No môžem povedať, že už teraz je lepšie ako auto z minulého roku."

"Celé auto je iné, všetko je nové. Jeho ovládanie je dobré, zlepšili sme sa v mnohých oblastiach," poznamenal Kimi Räikkönen, aby na záver dodal: "Tím odviedol veľmi dobrú prácu."

Kimiho Räikkönena uvidíme v aute aj vo štvrtok. Potom sa testy na štyri dni prerušia a pokračovať budú od budúceho utorka.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk