F1.sk F1.sk

Manor angažoval Pascala Wehrleina
zdroj: Daimler

Manor angažoval Pascala Wehrleina

Dvadsaťjedenročný mladík Pascal Wehrlein v rozhovore pre Auto Bild Motorsport potvrdil, že sa dohodol s tímom Manor-Mercedes.

Nemecko bude mať štvrtého pretekára F1. Popri Sebastianovi Vettelovi, Nicovi Rosbergovi a Nicovi Hülkenbergovi ním bude Pascal Wehrlein. Dvadsaťjedenročný mladík totiž v rozhovore pre Auto Bild Motorsport potvrdil, že sa dohodol s tímom Manor-Mercedes.

"Rozhovory za mňa viedol Toto Wolff," prezradil Wehrlein pre ABMS. "Veľmi mi pomáha, za čo som mu mimoriadne vďačný. Splnil sa mi sen. Už keď som ako šesťročný navštívil svoju prvú veľkú cenu, tak som chcel byť pilotom Formuly 1."

Manor bol v minulom roku jasne najslabšou stajňou, ale tentoraz bude mať motory Mercedes a rozbehol technickú spoluprácu s Williamsom. Majiteľ stajne Stephen Fitzpatrick okrem toho angažoval bývalé osobnosti Ferrari Pata Frya a Nicolasa Tombazisa, ako aj bývalého pretekárskeho šéfa McLarenu Davea Ryana.

"Z hľadiska talentu patrí do Formuly 1," reagoval pre Bild na túto správu bývalý pretekár a aktuálny odborník RTL Christian Danner. "Pascal už potvrdil, že na to má."

Meno Wehrleinovho kolegu zatiaľ nepoznáme. Favoritom je Rio Haryanto, ale šancu majú aj Alexander Rossi či Will Stevens.

Predpokladá sa, že úradujúci šampión DTM bude štartovať s číslom 94.

Najnovšie z kategórie: Manor

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk