F1.sk F1.sk

Grosjean si už nové auto Haasu skúsil na simulátore
zdroj: Lotus F1 Team

Grosjean si už nové auto Haasu skúsil na simulátore

"Pocity boli celkom dobré, aj keď najskôr bolo potrebné vyriešiť mnoho malých technických problémov ako reakciu plynu, rekuperáciu energie pri brzdení a podobné veci," prezradil 29-ročný pretekár.

Romain Grosjean sa udomácňuje v tíme Haas a v aktuálnom rozhovore pre L'Equipe priznal, že má za sebou už aj prvé jazdy na simulátore. Americký tím zatiaľ dáva do poriadku auto postavené na základe šasi značky Dallara a na budúci týždeň ho plánuje prvýkrát naštartovať.

Francúz je z hľadiska prvých dojmov týkajúcich sa virtuálneho auta opatrný. "Pocity boli celkom dobré, aj keď najskôr bolo potrebné vyriešiť mnoho malých technických problémov ako reakciu plynu, rekuperáciu energie pri brzdení a podobné veci," prezradil 29-ročný pretekár. "Keď sme to všetko vyriešili, vedeli sme dobre jazdiť. Umožnilo nám to pracovať na primárnych nastaveniach auta týkajúcich sa bŕzd, reakcie plynového pedála či diferenciálu, ale i na tom, aký má rozdiel v jazdnej výške vplyv na aerodynamiku a aké je to v porovnaní s prepočtami z veterného tunela."

Grosjean si je ale napokon vedomý aj toho, že skúsenosti zo simulátora sa počas prvého výjazdu na trati vôbec nemusia potvrdiť. "Simulátor je vždy len smerovací nástroj, ale myslím si, že základ auta vyzerá dobre. Teraz už vieme, že simulátor korešponduje s veterným tunelom, ale rozdiely, ktoré nájdeme v realite, sú niekedy napriek tomu obrovské. V Lotuse to bolo napríklad tak, že auto sa pri porovnaní trate a simulátora dramaticky menilo," dodal Romain Grosjean.

[instagram-BBkAXcSk-HW]

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk