F1.sk F1.sk

Najlepšie zastávky v boxoch mal v minulom roku Mercedes
zdroj: Daimler

Najlepšie zastávky v boxoch mal v minulom roku Mercedes

Mercedes mal v minulom roku najlepší motor a pravdepodobne i najlepšiu aerodynamiku. Aby však toho nebolo málo, tím so sídlom v Brackley dominoval aj z hľadiska rýchlosti realizovania zastávok v boxoch.

Mercedes bol v minulom roku najlepší takmer na všetkých poliach. Mal mimoriadne kvalitných jazdcov, najlepší motor a pravdepodobne i najlepšiu aerodynamiku. Aby však toho nebolo málo, tím so sídlom v Brackley dominoval aj z hľadiska rýchlosti realizovania zastávok v boxoch. Potvrdzuje to aj analýza Auto Motor und Sportu posudzujúca čas strávený v boxovej uličke.

Nemecký magazín rátal čas medzi čiarami ohraničujúcimi začiatok a koniec pitlane. V záujme dosiahnutia čo najpresnejšieho výsledku neboli zohľadnené zastávky počas výjazdu safety caru či zastávky spôsobené technickými problémami. Napokon sa ukázalo, že Mercedes bol najrýchlejší až osemkrát; konkrétne v Malajzii, Číne, Monaku, Rakúsku, Veľkej Británii, Japonsku, USA a v Abú Zabí. Najhoršie bol na tom tím na nevydarenej Veľkej cene Maďarska, kde mu patrila šiesta priečka. Celkový priemer umiestnení predstavuje 2,4.

Druhé najlepšie zastávky v boxoch sme registrovali pri Ferrari, pričom Scuderia bola najrýchlejšia v Bahrajne, Španielsku, Belgicku, Rusku a Mexiku, no dvakrát zaznamenala poriadny výbuch a až deviate miesto v Kanade a v Rakúsku. Celkový priemer je 3,2. Tretia priečka patrila Red Bullu Racing s priemerom 3,9 a dvoma víťazstvami v Maďarsku a v Taliansku.

Aspoň raz sa z najrýchlejších zastávok tešili aj vo Williamse (Austrália), Force Indii (Kanada) či v McLarene (Brazília). Najhoršie bol na tom Manor, ktorý svoje maximum (6. miesto) dosiahol v Rakúsku. Tento tím bol ale až osemkrát najhorší: v Malajzii, Číne, Španielsku, Monaku, Kanade, Belgicku, Mexiku a v Brazílii.

Najlepšie zastávky v boxoch sezóny 2015:

1. Mercedes - priemerné umiestnenie 2,4
2. Ferrari - 3,2
3. Red Bull - 3,9
4. Williams - 4,9
5. Force India - 5,1
6. McLaren - 5,1
7. Lotus - 6,2
8. Toro Rosso - 6,6
9. Sauber - 7,1
10. Manor - 9,0.

Auto Motor und Sport do štatistiky nerátal Singapur, pretože veľká časť zastávok bola realizovaná pod safety carom.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk