F1.sk F1.sk

Vo Williamse sú zvedaví na ďalší progres Lynna
zdroj: Williams

Vo Williamse sú zvedaví na ďalší progres Lynna

Alex Lynn má za sebou prvú sezónu v pozícii mladého a rozvíjajúceho sa jazdca Williamsu, pričom podľa zástupkyne šéfa tímu Claire Williamsovej predčil očakávania.

Alex Lynn má za sebou prvú sezónu v pozícii mladého a rozvíjajúceho sa jazdca Williamsu, pričom podľa zástupkyne šéfa tímu Claire Williamsovej predčil očakávania. Venoval sa hlavne simulátoru, ale počas sezónnych testov v Španielsku zasadol aj do monopostu. Dvadsaťdvaročného Brita teraz čaká druhá sezóna v GP2 s tímom DAMS, ale nie je isté, či bude pokračovať aj vo Williamse. Stajňu síce opustil rezervný pilot Adrian Sutil a skončila aj Susie Wolffová, ale na druhej strane pod svoje krídla vzala Lanca Strolla.

"Z hľadiska práce, ktorú sme od Alexa chceli, predčil očakávania," povedala Williamsová pre Autosport. "Alex je pomerne komplexná osobnosť a o všetkom, čo robí, veľa premýšľa. Nevyjde na trať a len tak nehavaruje, všetko vždy dobre zvažuje. Prešiel s nami vývojovým programom a integroval sa v mnohých oblastiach tejto spoločnosti. Či pracoval na simulátore alebo s chlapcami vo výrobe, tak vo všetkom bol výnimočný. Jeho úroveň vyzretosti je vzhľadom na jeho vek ozaj úchvatná."

Lynn má za sebou prvý ročník v GP2, v rámci ktorého vybojoval dve víťazstvá a skončil na konečnom šiestom mieste. "V minulom roku to z jeho pohľadu bolo v GP2 také hore-dole. Predviedol skvelé okamihy, ale aj také, ktoré musíme označiť za sklamanie. Bol však nováčikom, na čo nesmieme zabúdať."

"Táto séria bola odjakživa taká, že chlapcom vedela uštedriť poriadne údery. Povaha roštu je pritom taká, že vám dokáže skryť skutočný výkon niektorých pretekárov. Myslím si však, že v roku 2016 napokon dobre uvidíme, ako na tom Alex ako jazdec skutočne je," dodala Claire Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk