F1.sk F1.sk

Hülkenberg o zime: Rozhodne sa nenudím
zdroj: Force India F1 Team

Hülkenberg o zime: Rozhodne sa nenudím

"V našom prípade je to dosť vtipné: tenista hrá každý deň tenis, plavec každý deň pláve. Len my musíme čakať," konštatuje Nico Hülkenberg.

Nico Hülkenberg v minulom roku vyhral 24-hodinovku v Le Mans, ale inak nezažil najlepšiu sezónu. Na pôde Formuly 1 sa mu príliš nedarilo a v internom tímovom súboji podľahol Sergiovi Pérezovi. Teraz je už v plnej príprave na nový ročník a verí, že z jeho pohľadu dopadne omnoho lepšie ako ten predchádzajúci.

"Najskôr som desať dní vkuse cestoval," opísal Hulk pre Auto Motor und Sport začiatok svojej zimnej prestávky a následne pokračoval: "Hneď na to som ochorel. Ako pretekári máme v zime čas na oddych, ktorý padne celkom dobre. Je to čas na dovolenku, na vypnutie, na natankovanie nových síl. Po finále sezóny som bol na dva dni aj v továrni a s inžiniermi som si prešiel celý príbeh ročníka. Ešte raz sme všetko analyzovali: čo bolo dobré, čo bolo zlé, na čom musíme pracovať. Vianoce a obdobie okolo Nového roka je potom taký zimný spánok. Aj v továrni je dosť pokojne. Od tímu dostávame aj menej emailov."

Od začiatku januára sa všetko postupne začalo rozbiehať. "Pripraviť si sedadlo a v reále si pozrieť, ako je na tom auto a čo všetko sa robí. Medzitým zas a znovu telefonáty s inžinierom a manažmentom," skonštatoval Nemec, ktorý vraj už zapol svoje 'turbo': "Tréningové turbo som spustil už na začiatku januára. To je však všetko tréning 'na suchu'. Nadšenie sa vráti až vtedy, keď sa blížia prvé jazdy."

Tréningový výpadok však netrval dlho a Hülkenberg priznal, že vypol len na dva týždne. "Nie na viac, pretože inak veľmi padnete a potom máte čo doháňať. Po tomto období je to ale intenzívne a s trénerom idem vždy na týždeň či dva do špecializovaného kempu. Počas dňa mám dve poriadne tréningové jednotky: predpoludním a popoludní. Medzitým tréning na reakciu a balans. V tomto období sa k tomu všetkému pridá aj dosť cestovania, takže je potrebné všetko si dobre naplánovať. Rozhodne sa nenudím."

Pretekár Force Indie priznal, že počas prípravy sa príliš nevenuje motokáram. "Aj keď niektorí moji kolegovia to robia," prikývol. "Ja práve uvažujem o tom, či vo februári zájdem na nejakú motokárovú trať. V našom prípade je to dosť vtipné: tenista hrá každý deň tenis, plavec každý deň pláve. Len my musíme čakať. Prestávka istým spôsobom spraví dobre, aj keď tentoraz je dosť dlhá. Z vlastnej skúsenosti však viem, že keď v Barcelone sadnem do auta, tak sa správny pocit okamžite vráti a viem, čo mám robiť."

Hulk priznal, že s kolegom Pérezom sa príliš nestretáva. Tímový partner vraj nie je človek, komu telefonuje na Vianoce, prípadne komu posiela novoročné želanie. "Minulý týždeň sme sa o deň minuli v továrni. Vo februári sa stretneme na jednej PR-akcii," prezradil Nico Hülkenberg, ktorého cieľom je ďalšie výkonnostné zlepšenie: "Chcem aby bol rok 2016 môj najlepší v F1. Neexistuje dôvod, pre ktorý by Force India nemohla nadviazať na dobré výkony, ktoré sme predvádzali od minuloročného nasadenia B-verzie auta."

"Musíme sa koncentrovať na seba, dokončiť svoje domáce úlohy a napraviť slabiny, ktoré sme mali v minulom roku. Práve tomu sme sa venovali v zime a práve preto som optimista. Súčasne nám je jasné, že každý potenciálny súper bude tvrdý oriešok. McLaren, keď mu Honda dá viac výkonu. Toro Rosso s motormi Ferrari. Red Bull tiež. A aj od Haasu očakávam silu. Našim cieľom by malo byť dostať sa na úroveň Williamsu," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk