F1.sk F1.sk

Zetsche je spokojný s kombináciou Hamilton/Rosberg
zdroj: Daimler

Zetsche je spokojný s kombináciou Hamilton/Rosberg

"Keď sa pozrieme na silu jeho osobnosti, na jeho sociálne siete s dvanástimi miliónmi sledujúcich a podobne, tak čo viac ako rockovú hviezdu si môžeme priať? Na trati je najrýchlejší, čo je perfektné," chváli Dieter Zetsche Lewisa Hamiltona.

V kádri Mercedesu momentálne pôsobia dvaja celkom odlišní jazdci. Lewis Hamilton rád lieta po svete a zúčastňuje sa množstva spoločenských akcií, no Nico Rosberg je iný. Ten má doma manželku a malú dcérku, takže svoj čas rád venuje práve im. Šéfovi Daimleru Dietrovi Zetschemu táto kombinácia vyhovuje.

"Kým Lewis vyhráva preteky, tak si zvyšok života môže zorganizovať ako len chce - ak to teda bude v súlade s hodnotami našej značky," skonštatoval Zetsche v rozhovore pre Auto Express. "Keď sa pozrieme na silu jeho osobnosti, na jeho sociálne siete s dvanástimi miliónmi sledujúcich a podobne, tak čo viac ako rockovú hviezdu si môžeme priať? Na trati je najrýchlejší, čo je perfektné."

"No a súčasne máme druhého chlapíka, ktorý je rovnako rýchly, ale uplatňuje celkom odlišný životný štýl. Má rodinu a dieťa," pripomenul Nemec. "Sú to dva protiklady a podľa mňa máme veľké šťastie, že ich tu máme. Je to rozhodne perfektný pár."

Zetsche sa v aktuálnom rozhovore zamyslel aj nad inými témami. Uznal, že Formula 1 momentálne pri náskoku jeho značky nie je práve najatraktívnejšia. Zmenšenie rozdielu medzi Mercedesom a zvyškom poľa však už nie je jeho úloha. "My chceme vyhrávať," povedal Dieter Zetsche. "No podľa možností v posledných pretekoch o dva body. Zmenšovanie odstupu však už nie je naša úloha. Je to úloha našich súperov."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk