F1.sk F1.sk

Coulthard ostáva pri F1, bude komentátorom Channel 4
zdroj: Red Bull / GEPA

Coulthard ostáva pri F1, bude komentátorom Channel 4

Nedávno sme vás informovali o tom, že vo Veľkej Británii už nebude prenosy F1 vysielať BBC, ale Channel 4.

Nedávno sme vás informovali o tom, že vo Veľkej Británii už nebude prenosy F1 vysielať BBC, ale Channel 4. BBC musí šetriť, takže sa rozhodla pre škrtnutie niektorých významných položiek. Televízia doposiaľ vysielala približne polovicu celkového počtu pretekov v priamom prenose a druhú časť v rozšírených highlightoch. Channel 4 na tom bude rovnako. Všetky priame prenosy bude na ostrovoch vysielať len Sky Sports F1.

Koncom BBC prišiel o svoju prácu aj bývalý pretekár David Coulthard, ale dlho bez "džobu" neostal. Channel 4 totiž podpísal zmluvu so spoločnosťou Whisper Films, ktorá mu bude vysielanie produkčne zabezpečovať. No a jedným z jej zakladateľov je práve DC.

"Toto je vzrušujúci čas pre šport i vzrušujúci čas pre Whisper Films," povedal Coulthard. "Svet F1 bol neuveriteľne uchvátený tým, čo Whisper odviedol v priebehu posledných piatich rokov a rozhodnutie Channel 4 to len potvrdzuje. Teším sa na to, že budem súčasťou vzrušujúcej novej éry Formuly 1."

"Sme veľmi radi, že David Coulthard bude srdcom prenosov Channel 4," pridal pár slov šéf televízie pre podujatia a šport Ed Havard. "Tešíme sa na to, ako v najbližších týždňoch predstavíme celý tím."

Najnovšie z kategórie: David Coulthard

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk