F1.sk F1.sk

Gastaldi: Každý si energiu dobíja po svojom
zdroj: Lotus F1 Team

Gastaldi: Každý si energiu dobíja po svojom

"Niekto ostane doma, ale mnohí idú mimo domova a absolvujú aj nejakú tú párty, ako demonštroval aj úradujúci majster sveta v Karibiku," hovorí šéf Lotusu Federico Gastaldi.

Takto o týždeň bude už v plnom prúde belgický súťažný víkend. Letná prestávka sa definitívne skončí a tímy budú pracovať na vylaďovaní áut pre okruh Spa-Francorchamps, ktorý patrí medzi to najlepšie, čo v kalendári Formuly 1 máme.

"Jednoducho trať," odpovedal šéf Lotusu Federico Gastaldi na otázku, čo robí VC Belgicka takou výnimočnou. "Aj atmosféra je unikátna, ale Spa je v prvom rade o výzvach pre jazdcov. Stačí sa pozrieť na to, ako atakujú klasické zákruty Eau Rouge či Pouhon. Už to je napínavé. Jazdiť po tejto lesnej húsenkovej dráhe musí byť úžasné."

"V priebehu rokov sme v Spa videli množstvo pamätných pretekov; Michael Schumacher tu v roku 1991 debutoval a o rok neskôr s Benettonom zaknihoval víťazstvo. Damon Hill vyhral prvé preteky pre Jordan a náš bývalý jazdec Giancarlo Fisichella mal v roku 2009 veľmi blízko k triumfu. Je to skvelé miesto, ktoré vždy ponúkne parádne divadlo," zdôraznil Argentínčan.

V športe naďalej máme niekoľko podobných historických okruhov, ktoré tradične lákajú fanúšikov a prinášajú atraktívne dianie. "Tieto trate sú krvou F1," skonštatoval Gastaldi. "Tenisová sezóna sa nemôže uskutočniť bez Wimbledonu a golfová zasa bez Masters v Auguste. Tieto okruhy si v F1 potrebujeme ponechať. Fanúšikovia sú s nimi stotožnení a takmer vždy sa starajú o vzrušenie."

"Momentálne máme podľa mňa okruhy v F1 dobre vyvážené. Máme tradičné ako Spa, Silverstone a Monzu, máme skvelé mestské trate ako Monako a Singapur, ale máme aj novšie trhy F1 ako Rusko, Stredný Východ a USA," poznamenal Federico Gastaldi.

Letná prestávka potešila

Formula 1 má za sebou takmer štvortýždňové voľno, ktoré každému padlo vhod. "Je to skvelý koncept, ktorý ľuďom pomáha prinavrátiť energiu a úroveň inšpirácie. Niekto ostane doma, ale mnohí idú mimo domova a absolvujú aj nejakú tú párty, ako demonštroval aj úradujúci majster sveta v Karibiku (video TU!). Všetci si energiu dobíjame inými spôsobmi a keď sa dvere tovární opäť otvoria a rozbehne sa druhá časť sezóny, určite pôjdeme naplno. V priebehu troch mesiacov nás čaká deväť podujatí, takže budeme mať čo robiť," dodal zástupca majiteľa Lotusu.

Najnovšie z kategórie: Spa-Francorchamps

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk