F1.sk F1.sk

Ohlasy tlače: Ferrari, aké by miloval Enzo Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Ohlasy tlače: Ferrari, aké by miloval Enzo Ferrari

Corriere dello Sport: "Kráľ Vettel oslavoval v Budapešti. Červený Ferrari-fest na počesť Julesa Bianchiho."

Veľká cena Maďarska možno nebola len najlepšou v tomto roku, ale aj za niekoľko posledných sezón. Priniesla azda všetko, čo by preteky snov mali ponúknuť. Pozrite sa, čo na to zahraničná tlač...

NEMECKO

Bild: "Celkovo 69 okruhov, 302,29 kilometrov a ešte viac vášne! Veľká cena Maďarska v Budapešti vrátila fanúšikom chuť na Formulu 1. Konečne opäť zábava na plný plyn! Vettel sa z tretieho miesta už v prvom kole predral pred konkurentov z Mercedesu Hamiltona a Rosberga - a ostal tam až do konca. Prvýkrát v sezóne sa na pódium nedostal žiadny jazdec Mercedesu."

sport1.de: "Sebastian Vettel si v šialených pretekoch vybojoval druhé víťazstvo sezóny, ktoré venoval Julesovi Bianchimu. Nico Rosberg mal majstrovské vedenie už pred očami, ale potom mal aj smolu. Nemecká hviezda Ferrari vyhrala emotívny maďarský chaos vďaka bezchybnému predstaveniu a tešila sa z premiérového víťazstva na Hungaroringu."

Welt: "Sebastian Vettel v Maďarsku nielen vyrovnal Sennu, ale súčasne uchvátil celé Taliansko. Počas najemotívnejšieho víkendu F1 za celé roky dokázal aj to, že je veľký pretekár. No jedna maličkosť ho po tomto turbulentnom, emotívnom a historickom dni predsa len hnevala: radšej by dostal vtipný porcelánový pohár, ktorý dostával maďarský víťaz do roku 2013."

{+T93614}

TALIANSKO

Gazzetta dello Sport: "Vettel, čarodejník. Vyhral pre Ferrari i pre Julesa Bianchiho. Formula 1 leží Vettelovi pri nohách. Toto je Ferrari, aké by miloval Enzo Ferrari."

Corriere della Sera: "Dominancia Mercedesu ostáva nedotknutá, o tom nemôžeme pochybovať. Ale Ferrari prišlo na to, čo z nich robí dobrý tím."

Corriere dello Sport: "Kráľ Vettel oslavoval v Budapešti. Červený Ferrari-fest na počesť Julesa Bianchiho. Sebastian vládol, zatiaľ čo preteky Mercedesu boli katastrofou."

{+T93613}

ANGLICKO

The Guardian: "Vettel profitoval z biedneho štartu Mercedesu a vyhral preteky. Po šou superlatívov v Silverstone sa Formula 1 postarala o to, aby srdcia bili rýchlejšie aj v Maďarsku. Preteky plné akcie dodali športu ďalšiu dávku adrenalínu. Napokon bol z toho triler, ale začínali sme pochmúrne: Formula 1 venovala nebohému Julesovi Bianchimu minútu ticha."

The Telegraph: "Lewis Hamilton jazdil ako začiatočník a nie ako dvojnásobný majster sveta. Ukázal svoju unáhlenú a neuváženú stránku, ktorá mu bráni stať sa najväčším."

Daily Mail: "Lewis Hamilton sa na Hungaroringu ukázal ako človek, ktorý práve vyšiel z krčmy po ôsmich pintách piva. Bol samozničiteľný a bol aj nebezpečenstvom pre ostatných."

Mirror: "Sebastian Vettel venoval svoje víťazstvo počas emotívneho dňa Julesovi Bianchimu. Hviezda Ferrari sa prehnala okolo Lewisa Hamiltona a dobyla vedúcu pozíciu, ktorú už nikomu nepustila. Jazdci ponúkli najdramatickejšiu šou sezóny. Ešte dve podujatia dozadu bol šport kritizovaný za nedostatok napätia, no potom sa vyvíjalo už všetko inak."

The Times: "Séria nešťastí ozbíjala Lewisa Hamiltona o šancu na maďarské víťazstvo a postarala sa o jeho najhoršie preteky sezóny. Sebastian Vettel vybojoval oslavované a emotívne maďarské víťazstvo."

{+T93624}

ŠPANIELSKO

El Mundo: "Vettel rozpútal revolúciu. Nemec profitoval z bezchybného štartu a vyhral druhýkrát v tejto sezóne."

La Vanguardia: "Vettel rozpútal šialenstvo. Nemec sa vyhol pasciam úžasných pretekov a vďaka 41. úspechu sa vyrovnal Sennovi."

El País: "Vettel vyhral najšialenejšie preteky sezóny."

AS: "Vettel daroval Ferrari pred letnou prestávkou radosť."

Sport: "Najšialenejšia veľká cena ročníka priniesla na Hungaroringu triumf Vettela, neprítomnosť Mercedesu na pódiu po 28 podujatiach a aj piate miesto Alonsa."

{+T93628}

ŠVAJČIARSKO

Neue Zürcher Zeitung: "Široko ďaleko žiadny Mercedes. Vettel vo Ferrari vyhral turbulentné preteky a 41. víťazstvom vyrovnal zápis Ayrtona Sennu. Je to najnudnejšia trať v celom majstrovskom kalendári, no napriek tomu ponúkla najnapínavejšie a azda aj najšialenejšie preteky ročníka."

Blick: "Wow! Formula 1 sa do letnej prestávky pobrala Veľkou cenou Atraktivity. Sauber získal jeden bod. Vyhral Vettel, na pódium sa nedostal ani jeden Mercedes. Pred štartom každý kondoloval otcovi, mame, sestre a bratovi nebohého Julesa. Všetci zložili prilby na asfalt; uprostred bola tá Bianchiho. Boli to najdojímavejšie obrázky roka."

FRANCÚZSKO

L'Equipe: "Šialená, šialená, šialená veľká cena! V Maďarsku vyhral neuveriteľný Vettel a udalosti pretekov takmer ani nie je možné zosumarizovať. Živé boli od prvej do poslednej zákruty a jazdcom sa tak podarila tá najkrajšia pocta nebohému Julesovi Bianchimu."

[youtube]4fe-Zh50_R0[/youtube]

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk