F1.sk F1.sk

V Singapure vykonali zaujímavú zmenu trate
zdroj: Red Bull Racing

V Singapure vykonali zaujímavú zmenu trate

Organizátori Veľkej ceny Singapuru potvrdili, že ich okruh prejde pred tohtoročným podujatím zmenou, ktorá sa bude týkať zákrut jedenásť až trinásť.

Organizátori Veľkej ceny Singapuru potvrdili, že ich okruh prejde pred tohtoročným podujatím zmenou, ktorá sa bude týkať zákrut jedenásť až trinásť. Jedenástka aj naďalej ostane pravotočivou, ale pred vstupom do nej bude nájazd mierne doľava a autá pôjdu po ľavej strane "Fullerton road" a po opačnej strane Andersonovho mosta, čo napokon výrazne zmení profil dvanástej zákruty.

Posledná zmena sa dotkne trinástej zákruty, teda vlásenky, ktorá bude po novom ostrejšia. Kompetentní si od toho sľubujú zlepšenie šancí na predbiehanie. "Potenciálne sa to na tohtoročnej Veľkej cene Singapuru môže postarať o vyrovnanejšie súťaženie," povedal zástupca okruhu Colin Syn. "S hrdosťou sa staráme o to, aby naše podujatie patrilo medzi najlepšie v kalendári."

"Očakávam, že zmeny v zákrutách jedenásť až trinásť sa postarajú o vyrovnanejšie súťaženie a ponúknu potenciál na dodatočné predbiehanie," pridal svoj názor ďalší zástupca trate Jonathan Giesecke.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk