F1.sk F1.sk

Alonso je smutný, dnešná F1 ho nebaví
zdroj: McLaren

Alonso je smutný, dnešná F1 ho nebaví

"Mercedes vyhrá všetky preteky a Manor bude vo všetkých posledný," zdôraznil Fernando Alonso. "Počas sezóny máme zviazané ruky a keď prinesieme auto na prvé testy do Barcelony alebo Jerezu, tak je už minca vyhodená do vzduchu."

Fernando Alonso bol smutnou postavou sobotňajšieho dňa. Opäť raz doplatil na technický problém a aj keď by mnohí možno sklamane zvesili hlavu, jeho to nezlomilo. Ani sekundu neváhal a svoje auto začal tlačiť do boxov. V Q2 sa ešte chcel vrátiť na trať a zabojovať o postup. Síce to napokon nevyšlo, ale získal si srdcia fanúšikov.

Horšie je však to, že aj keď je jedným z najlepších jazdcov mnohých posledných rokov, na titul čaká už od sezóny 2006. Niekoľkokrát sa mu priblížil, ale nestačilo to a jeho kariéra je už blízko konca. V sobotu dokonca naznačil, že uvažuje aj o iných sériách.

"Milujem motoršport a všetky kategórie. Je pravda, že Formula 1 už nie je rovnaká alebo taká vzrušujúca, ako bola v minulosti - teda aspoň pre mňa," skonštatoval Fernando Alonso. "Jazdíme s autami, ktoré sú o dve alebo tri sekundy rýchlejšie ako autá GP2. Momentálne ale cítim obrovskú motiváciu a fantastický projekt, ktorého som súčasťou v McLarene-Honda."

"Aj moja prvá motokára bola replika McLarenu-Honda a teraz sedím v reálnom McLarene-Honda. Po štarte od nuly si užívam proces nadobúdania konkurencieschopnosti. No keď nemôžeme testovať a pri týchto pneumatikách, pri týchto obmedzeniach a napríklad pri minuloročnom kalendári, túžim aj po iných kategóriách. Taká je pravda," priznal čoskoro 34-ročný pretekár.

{+T93518}

Alonso je smutný z toho, že testovacie obmedzenia toho dnes tímom veľa neumožňujú. Keď auto na ročník nie je dostatočne dobre pripravené, už sa z toho stajňa nespamätá. "Predtým to bolo zábavnejšie, ale nemyslím si, že je to o počte senzorov či informácií. Predtým sme ale mali slobodu po stránke testovania a aj po stránke vylepšovania auta. Keď ste sa ocitli v aute, ktoré v prvej štvrtine sezóny nebolo konkurencieschopné, tak ste mohli mať riešenia a možno skončiť ako konkurencieschopní."

"Teraz Mercedes vyhrá všetky preteky a Manor bude vo všetkých posledný," zdôraznil Alonso. "Počas sezóny máme zviazané ruky a keď prinesieme auto na prvé testy do Barcelony alebo Jerezu, tak je už minca vyhodená do vzduchu. Keď bude auto dobré, tak zažijete dobrú sezónu a keď nebude dobré, tak budete mať zlú sezónu."

"Ale viete, tento šport milujem. Je jedno či ste na poslednom mieste, na pätnástom alebo na pole position. Chcete jazdiť a užívať si to," skonštatoval Fernando Alonso, ktorý takto zareagoval na zbytočné pritlačenie auta späť do garáže. "Ale keď som prišiel do garáže, tak som pochopil, že pri daných pravidlách už nebolo možné pokračovať. Auto sa musí vrátiť samo a naštartované. Nevedel som to. Ak by som to vedel, asi by som ho tam odparkoval."

Šéf McLarenu Éric Boullier napokon potvrdil, že opätovné jazdy boli pre technickú poruchu nakoniec aj tak vylúčené.

{+T93515}

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk