F1.sk F1.sk

Ferrari chce potvrdiť pozíciu druhého najlepšieho tímu
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari chce potvrdiť pozíciu druhého najlepšieho tímu

"Každopádne je to pekná trať a vždy je to tu zábavné. Budeme sa pokúšať udržať si tretie miesto, ale keď to pôjde, tak zaútočíme aj smerom nahor," hovorí Sebastian Vettel.

Sebastian Vettel vyštartuje do Veľkej ceny Maďarska z tretieho miesta, keď sa práve on dostal najbližšie k pretekárom Mercedesu. Nejde pritom o jeho mimoriadne obľúbený okruh, keďže na Hungaroringu ešte nikdy nezvíťazil. No a takýchto tratí v kalendári veľa nie je.

"Myslím si, že tretie miesto je maximum, aké sme dnes mohli dosiahnuť. Podľa mňa môžeme byť veľmi, veľmi šťastní - a hlavne po ťažkom vstupe do víkendu," skonštatoval štvornásobný šampión. "Teraz pochopiteľne veríme v dobré preteky. Ktovie, ako to na tejto trati dopadne? V nedeľu sa tu zvyčajne udeje mnoho vecí a snáď niečo z toho bude proti týmto chlapcom (na tlačovke vedľa neho sedeli Lewis Hamilton a Nico Rosberg - pozn. red.). Očakávam ale vyrovnané preteky; aj s dvoma jazdcami Williamsu a hlavne s dvoma Red Bullu."

Vettel priznal, že k tretiemu tréningu pristúpil konzervatívnejšie a v kvalifikácii mu to napokon prinieslo ovocie. "Včera sme mali náročný deň a niečo nás zastavovalo. Niečo nás brzdilo a bolo ťažké nadobudnúť správny pocit. Som teda rád, že dnes sme našli správny smer. Pristúpili sme k tomu ľahšie a počas tretieho tréningu sme na tom pracovali. Vyšlo to a v kvalifikácii sa auto podľa mňa neprestajne zlepšovalo," povedal Sebastian Vettel. "Každopádne je to pekná trať a vždy je to tu zábavné. Budeme sa pokúšať udržať si tretie miesto, ale keď to pôjde, tak zaútočíme aj smerom nahor."

"S piatym miestom človek nikdy nemôže byť spokojný," zamrmlal Kimi Räikkönen so svojim typicky flegmatickým výrazom. "Podľa mňa nám trochu uškodilo, že sme dnes ráno nejazdili s mäkkými gumami a nemohol som s nimi nadobudnúť správny pocit." Ako vieme, Fín mal problém s únikom vody a veľkú časť tréningu len sedel v garáži.

{+T93440}

"Zas a znova mám problémy, ktoré ma pripravujú o čas. Človek chce určite viac. Aspoň však na štarte stojím na čistej strane trate, takže snáď dobre vyštartujem a potom sa od toho odrazím. Máme tretie a piate miesto, čo niekomu asi znie ako katastrofa. Odvedieme maximum. Mercedes bude silný, ale chceme byť druhým najlepším tímom. Preteky sú dlhé. Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale budeme tlačiť a potom sa ukáže ako dopadneme," dodal Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk