F1.sk F1.sk

Budúcnosť nemeckého podujatia naďalej nejasná
zdroj: Pirelli Motorsport

Budúcnosť nemeckého podujatia naďalej nejasná

V kalendári Formuly 1 pre tento rok sa nachádza aj Veľká cena Nemecka. Uskutočniť sa má 19. júla, ale čo je horšie, štyri mesiace pred týmto termínom to vôbec nevyzerá reálne.

V kalendári Formuly 1 pre tento rok sa nachádza aj Veľká cena Nemecka. Uskutočniť sa má 19. júla, ale čo je horšie, štyri mesiace pred týmto termínom to vôbec nevyzerá reálne. V Nemecku sa podujatia striedajú na Nürburgringu a Hockenheimringu, no tentoraz ho nechce ani jeden okruh. Problém je v tom, že pre vysoké vstupné poplatky a slabú návštevnosť sú preteky každoročne stratové.

"Momentálne neviem," reagoval Bernie Ecclestone na otázku, ako to s Nemeckom napokon dopadne. "S Hockenheimom nemáme kontrakt. Pôvodne to chceli podporiť v prípade, ak im niekto pomôže s financiami. Ale nestalo sa. Počkáme ešte pár dní a uvidíme čo sa stane."

Osemdesiatštyriročný Angličan pôvodne tvrdil, že definitívu sa dozvieme ešte v týždni pred Veľkou cenou Austrálie. Ale nestalo sa tak a dá sa povedať, že už teraz je neskoro. Organizátori zvyčajne realizujú dlhodobý predpredaj vstupeniek, fanúšikov lákajú na mnohé akcie, no teraz im ostáva veľmi málo času. A pri súčasnom nemeckom nezáujme to nevyzerá dobre. Aj keď spojenie Sebastiana Vettela a Ferrari, ako aj očakávaný boj Nica Rosberga o titul, by mohli zohrať svoju rolu.

Nemecko je v kalendári F1 každoročne od roku 1960 a keď to tentoraz nevyjde, nenahradia ho žiadne iné preteky. Pre tento rok mal zmluvu pôvodne Nürburgring, pre budúci Hockenheimring. No v Hockenheime si nevedia predstaviť, že by tri roky po sebe znášali straty, takže to skutočne nevyzerá ružovo.

"Ak to organizátori nezvládnu, tak to bude zlé pre Nemecko, zlé pre Mercedes a zlé pre každého," reagoval šéf predstavenstva Mercedesu Niki Lauda. Pár slov k situácii povedal aj športový šéf tohto tímu Toto Wolff: "Nemôžeme intervenovať do rozhovorov medzi promotérom a majiteľmi práv. Ale ak budeme môcť, pokúsime sa nejako pomôcť. Pre nás je to dôležitá veľká cena."

Lauda je inak na strane Ecclestona. "Ak organizátor nedokáže realizovať preteky, tak to nie je vina Bernieho Ecclestona," poznamenal Rakúšan pre Tagesspiegel. "Nikto iný s tým nič nemá. Je to na organizátoroch - oni musia z víkendu spraviť celistvé podujatie."

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk