F1.sk F1.sk

Carlos Sainz Jr: Rok 2015 bude výzva
zdroj: Infiniti Red Bull Racing

Carlos Sainz Jr: Rok 2015 bude výzva

Carlos Sainz: "Domnievam sa, že Max a ja sa budeme musieť veľa naučiť. Sústredíme sa na všetko, čo ešte nevieme o Formule 1. Dúfajme, že tím nám veľmi pomôže."

V piatok potvrdila stajňa Toro Rosso v pozícii súťažného pilota pre ročník 2015 Carlosa Sainza mladšieho. Ten vytvorí jazdeckú dvojicu s Maxom Verstappenom, ktorý je všeobecne považovaný za veľký talent.

"Bude to náročný rok," uvedomuje si šampión Formuly Renault 3.5 Carlos Sainz: "Domnievam sa, že Max a ja sa budeme musieť veľa naučiť. Sústredíme sa na všetko, čo ešte nevieme o Formule 1. Dúfajme, že tím nám veľmi pomôže."

"Nesmieme zabudnúť ani na to, že budeme musieť pomôcť stajni pri vývoji monopostu, čo nebude jednoduché, najmä keď budeme v pozícii nováčika. A zároveň sa musíme pokúsiť poraziť jeden druhého. V tomto športe to jednoducho takto funguje," pokračoval v diskusii čerstvý nováčik vo Formule 1: "Som veľmi rád, že budem mať vedľa seba v tíme Maxa. Stretli sme sa v Abú Zabí a ako kolegu ho mám rád. Dúfam, že čoskoro začneme spolupracovať."

{+T86969}

Carlos Sainz Junior nebol v pôvodných plánoch Red Bullu a do kokpitu Toro Rosso mu pomohol odchod Sebastiana Vettela, po ktorom bol "povýšený" Daniil Kvjat. "Bolo to ako na horskej dráhe. Nebolo jednoduché udržať sa sústredený a naďalej bojovať o víťazstvo," priznal Carlos Sainz mladší: "Vedel som, že musím vyhrať Formulu Renault 3.5 a potom budem mať veľkú šancu na kokpit v Toro Rosso v roku 2015. Zaistenie titulu na domácej trati bolo pre mňa v tomto smere kľúčové."

"Počas Veľkej ceny Abú Zabí začalo všetko vyzerať pre mňa oveľa lepšie a napokon mi Helmut Marko povedal, že budem nový jazdec Toro Rosso pre rok 2015. Takže si viete predstaviť, aký úsmev sa mi náhle objavil na tvári," opísal Carlos Sainz a na záver dodal: "Nemôžem mu byť viac vďačný. Fandí mi, verí vo mňa a pomáha mi dosiahnuť svoj sen."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk