F1.sk F1.sk

Ecclestone pomohol Caterhamu dostať sa do Abú Zabí
zdroj: Red Bull / GEPA

Ecclestone pomohol Caterhamu dostať sa do Abú Zabí

"Do určitej miery sme im pomohli, aj keď sme to nemuseli robiť," povedal Bernie Ecclestone. "Dokonca sme pre nich vypravili aj chartrový let. Zašli sme trochu za limit, ale spravili sme to..."

Caterham potvrdil pre Veľkú cenu Abú Zabí zatiaľ len jediného jazdca Kamuja Kobajašiho (na druhého má čas do štvrtka 16.00), ale pozitívne je už to, že do Spojených arabských emirátov vôbec pricestoval. V stredu vyšlo najavo, že mu s tým pomohol aj najmocnejší muž formuly 1 Bernie Ecclestone.

"Chceli ísť, tak sme ich priviezli zadarmo," citujú Ecclestona viaceré zahraničné zdroje. "Do určitej miery sme im pomohli, aj keď sme to nemuseli robiť. Dokonca sme pre nich vypravili aj chartrový let. Zašli sme trochu za limit, ale spravili sme to..."

Caterham zbieral peniaze na účasť v podujatí prostredníctvom hromadného financovania, tzv. crowdfundingu. Kompetentní chceli vyzbierať 2,35 milióna libier, ale zbierka momentálne uviazla tesne pod hranicou dvoch miliónov. Stajňa momentálne nemá ani zamestnancov a spolupracuje s ňou len niekoľko nakrátko nominovaných odborníkov, ktorí pomôžu s víkendom v Abú Zabí.

Na otázku, či sa Caterham zúčastní aj budúcej sezóny, Ecclestone nevedel odpovedať: "Počkajme si. Momentálne je všetko tak trochu šialené. To, čo sa tu všeobecne deje, nie je dobré pre formulu 1."

Angličan sa pritom zaoberá aj budúcim výzorom kalendára F1 a priznáva, že do športu sa možno vráti aj India. "S kompetentnými sme sa stretli v Rusku," reagoval Ecclestone. "Uistili ma v tom, že daňová problematika a iné veci budú včas vyriešené, aby sme sa tam mohli pokojne vrátiť. Pre rok 2015 je neskoro a preto pracujeme na sezóne 2016."

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk