F1.sk F1.sk

Verstappena čaká ďalšie tréningové nasadenie
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Verstappena čaká ďalšie tréningové nasadenie

"Soči som vynechal, pretože som bol v Imole a zúčastnil som sa predposledného podujatia európskych majstrovstiev F3," hovorí Max Verstappen pred cestou do USA.

Scuderia Toro Rosso pokračuje vo výchove svojho mladého talentu menom Max Verstappen. Po tom, ako sa 17-ročný Holanďan zúčastnil voľného tréningu pred Veľkou cenou Japonska, dostane ďalšiu šancu na americkej pôde.

"Soči som vynechal, pretože som bol v Imole a zúčastnil som sa predposledného podujatia európskych majstrovstiev F3," povedal syn bývalého pretekára F1. "O týždeň na to som v Hockenheime vyhral jedno z troch podujatí a vďaka tomu som v majstrovstvách obsadil konečné tretie miesto. Predo mnou je ešte posledné predstavenie s autom F3, pretože sa zúčastním VC Makau. Sú to výnimočné preteky na špeciálnej trati. Veľmi rád by som tam vyhral. V tomto roku sa mi už podarilo triumfovať v Zandvoort Masters, čo je ďalšia klasika v kalendári F3."

V týchto dňoch Verstappen aj preto navštívil Milton Keynes, kde sa venoval simulátorovej príprave. Jednak Makau a jednak Austinu. "Vyzerá to na zábavnú trať so zaujímavými zákrutami. Napríklad v prvej ideme do slepa. V Austine som ešte nikdy nebol, aj keď som v USA súťažil už v motokárach a bol som tam na dovolenke," skonštatoval Verstappen, ktorý sa na nasledujúce dni veľmi teší: "Po tréningu v Suzuke som sa musel ponáhľať späť do Európy, ale tentoraz budem s tímom neprestajne až do Brazílie. Budem sa môcť viac naučiť, zúčastním sa všetkých brífingov a spoznám ľudí v stajni..."

Oficiálnu jazdeckú dvojicu opäť vytvoria Jean-Éric Vergne a Daniil Kvjat. Skôr menovaný Francúz sa teší na dobrú atmosféru i nadšených fanúšikov. "Vždy pricestuje aj veľa Mexičanov, ktorí sa postarajú o zvýšenie návštevy," uviedol Vergne, ktorý súčasne mierne krotil nadšenie okolo úvodnej pasáže trate: "Prvá zákruta je pri pohľade z boxov vizuálne úchvatná, ale v aute nie je nijako výnimočná."

"Na minuloročný Austin mám veľmi dobré spomienky," zaspomínal si Kvjat. "Pre mňa to bolo mimoriadne vzrušujúce obdobie a ani sa mi nechce veriť, že už prešiel celý rok. Už sa cítim ako veterán! Pre mňa je to výnimočné miesto, veď práve tu som sa prvýkrát zúčastnil víkendu - aj keď len piatkového ranného tréningu."

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk