F1.sk F1.sk

Ricciardo si pre Abú Zabí vybral vysmiatu prilbu
zdroj: Red Bull Helmet Art

Ricciardo si pre Abú Zabí vybral vysmiatu prilbu

Red Bull nedávno rozbehol iniciatívu, prostredníctvom ktorej mohli fanúšikovia navrhnúť dizajn prilby pre Daniela Ricciarda.

Red Bull nedávno rozbehol iniciatívu, prostredníctvom ktorej mohli fanúšikovia navrhnúť dizajn prilby pre Daniela Ricciarda, s ktorým sa Austrálčan predstaví na Veľkej cene Abú Zabí. Do súťaže sa zapojilo okolo 600 fanúšikov a o kreativitu nebola núdza.

Ricciardo si napokon vybral dielo od Andreu Menarda s názvom "Ricciardo Smile". Už pri prvom pohľade na helmu je zrejmé, že večne usmiateho pretekára dokonale charakterizuje. Vyrobené budú dva kusy prilby: jednu dostane pretekár a jednu autor návrhu.

"Na dizajne som pracoval približne mesiac a potom som svoju prácu prihlásil do akcie Red Bull Helmet Art," povedal Andrea Menardo. "Na internetovej stránke boli návrhy všetkých tvorcov (klikni TU!) a medzi nimi aj niektoré mimoriadne výstižné práce. Ani sa mi nechce veriť, že práve môj dizajn bol vybraný!"

"Veľmi sa mi páči, ako Andrea originálnym spôsobom vyjadril moju osobnosť," skonštatoval Daniel Ricciardo. "Teraz budú môcť fanúšikovia vidieť môj úsmev aj vo chvíli, keď jazdím!"

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk