F1.sk F1.sk

Pérez už túži po doriešení budúcnosti
zdroj: Sahara Force India Formula One Team

Pérez už túži po doriešení budúcnosti

"Jedinú príležitosť etablovať sa v niektorom z tímov som mal v Sauberi v roku 2012 a teraz chcem to isté," povedal pretekár Force Indie.

Sergio Pérez má za sebou dve sezóny v tíme Sauber, jednu v McLarene a jednu vo Force Indii. Patrí medzi solídnych pretekárov, ktorí navyše majú sponzorskú podporu a tak je jeho zotrvanie v efjednotke pravdepodobné. Zvláštne je len to, že Force India ho do dnešných dní nepotvrdila.

Dá sa predpokladať, že pri návrate Veľkej ceny Mexika do kalendára F1 sa Pérez tímom bude hodiť. Je teda možné, že si hľadal iné pôsobisko, ako to súčasné. "Svoju situáciu už chcem uzavrieť," povedal Mexičan pre Sky Sports. "Blížime sa ku koncu roku a podľa mňa moju budúcnosť rozriešime na budúci týždeň alebo približne tak nejako. Uzatvorenie zmluvy je momentálne moja hlavná priorita. Jedinú príležitosť etablovať sa v niektorom z tímov som mal v Sauberi v roku 2012 a teraz chcem to isté."

Pérez teda potvrdil záujem ostať vo Force Indii a ak mu to vyjde, bude si musieť zvyknúť na nového pretekárskeho inžiniera. Gianpiero Lambiase totiž odchádza do Red Bullu. "S tímom som dosiahol skutočne dobrý progres, ale teraz prídem o súťažného inžiniera. Takáto vec je vždy rana, pretože si potrebujete opäť vybudovať vzťah. Verím však, že mám potrebné skúsenosti na to, aby som pracoval s kýmkoľvek. Už mám navyše aj dobré informácie o tom, čo sa tu deje a ako tím pracuje, čo by mi v budúcom roku mohlo pomôcť k veľkej sile," dodal 24-ročný rodák z Guadalajary.

Magazín Speedweek sa zamýšľa aj nad budúcnosťou ďalšieho Mexičana Estebana Gutiérreza. Zdá sa, že ten je výkonnostne o čosi nižšie ako Pérez, ale takisto by mu mohlo pomôcť domáce podujatie. Zatiaľ však so Sauberom nemá uzatvorenú novú zmluvu a do tohto tímu sa tlačí aj Giedo van der Garde. Holanďan už naznačil, že v budúcom roku bude jazdiť v F1 a tak mu niekto bude musieť uvoľniť miesto: možno to však bude Adrian Sutil, ktorý má z trojice kandidátov Sauberu za sebou asi najslabších sponzorov.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk