F1.sk F1.sk

Williams si v zostávajúcich pretekoch trúfa aj vďaka vylepšeniam
zdroj: Williams Martini Racing

Williams si v zostávajúcich pretekoch trúfa aj vďaka vylepšeniam

„Japonsko je jedným z najlepších okruhov v kalendári," myslí si brazílsky pilot Felipe Massa.

Piloti a tímy F1 sa počas nasledujúcich dní predstavia v Suzuke, kde je naplánovaná tohtoročná Veľká cena Japonska. Jednou z najúspešnejších stajní aktuálnej edície je Williams, ktorá by chcela svoj status potvrdiť aj v krajine vychádzajúceho slnka a napraviť si tak chuť po nie príliš vydarených singapurských pretekoch.

Felipe Massa skončil na okruhu Marina Bay na piatom mieste, teraz by chcel tento výsledok minimálne zopakovať. „Japonsko je jedným z najlepších okruhov v kalendári. Prvý sektor je úžasný a stúpanie a klesanie naozaj zvyšujú vzrušenie, ktoré táto trať prináša. V tejto chvíli sme v dobrom pohybe a dúfame, že naše vozidlo bude lepšie ako v Singapure. Japonskí fanúšikovia sú veľmi vášniví. Zdá sa, že spočiatku bude pršať. Milujem Japonsko a teším sa na to, že z tejto krajiny uvidím opäť o niečo viac.“

Bez bodov v posledných pretekoch – taká je bilancia Valtteriho Bottasa, ktorý tak prerušil svoju bodovú šnúru. „Suzuka je mojím obľúbeným okruhom v kalendári. Vysokorýchlostné zákruty ju robia výnimočnou a jazda prináša množstvo zábavy. Pre pilotov je to skutočná výzva, kde niet miesta na chyby. Ale je to poriadne rýchle a preto sa tam jazdí dobre. Potrebujete dobrý prítlak a stabilitu. Všetci piloti hovoria v súvislosti s Japonskom o jednej jedinej veci – o fanúšikoch. Naozaj sa teším, že ich opäť uvidím a dúfam, že si preteky poriadne užijú,“ povedal Fín.

{+T82429}

Na legendárnu Suzuku sa teší aj šéf pre výkon monopostov Rob Smedley: „Japonsko predstavuje jednu z posledných tratí starej školy. Je neuveriteľne dôležité nájsť správne nastavenia pre monopost a pre jazdcov je náročné zajazdiť perfektné kolo. Tento okruh otestuje všetky aspekty auta a je veľmi zložité vykonať všetko správne. Zaobchádzanie s pneumatikami bude kľúčové, takže dúfame, že sme domácu úlohu splnili. Ja osobne si Japonsko užívam, fanúšikovia sú plní entuziazmu a stajne vítajú neuveriteľným spôsobom.“

Williams má v súvislosti s Veľkou cenou Japonska pripravené aktualizácie. „Naozaj sa dostávame na vrchol zaobchádzania s pneumatikami. Myslím si, že v Singapure nám to výrazne pomohlo. Dobrým príkladom bol Felipe ale aj Valtteri, ktorý napriek poškodenému autu dokázal udržať gumy v použiteľnom stave. Zvýšenie výkonu monopostu by sa mohlo preukázať v kvalifikácii. Osobne som spokojný s vedou a skúsenosťami v oblasti inžinieringu, ktoré sme do toho vložili. Na aerodynamike pracoval celý tím,“ pokračuje Smedley.

„Príchod do Japonska nás zastihne v dobrom rozpoložení. Myslím si, že pneumatiky určené pre Rusko sú konzervatívne. Smerujeme takisto na okruhy, kde bude veľa záležať najmä od výkonu a ťahu, takže sme veľmi, veľmi optimistickí,“ dodal Rob Smedley.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk