F1.sk F1.sk

Sauber v Singapure s novým krytom motora i predným krídlom
zdroj: Sauber F1 Team

Sauber v Singapure s novým krytom motora i predným krídlom

Giampaolo Dall’Ara: "Trať ponúka typické technické problémy spojené s pouličnou traťou a s potrebou mechanickej priľnavosti, trakcie, stability a chladenia."

Po posledných európskych pretekoch v Taliansku sa pripravuje švajčiarska stajňa Sauber na jeden z vrcholov sezóny, ktorý príde v Singapure. Na pouličnej trati Marina Bay sa budú konať už tradičné nočné preteky a tím z Hinwilu nasadí balíček aerodynamických noviniek, ktoré zahŕňajú aj inovovaný kryt motora či upravené predné krídlo.

Esteban Gutiérrez: "Teším sa na Veľkú cenu Singapuru, pretože je to jedna z mojich obľúbených tratí. Skutočnosť, že sa preteká v noci, dodáva celému víkendu špeciálnu atmosféru, ktorá ma veľmi baví. Vzhľadom na vysokú vlhkosť, samotné preteky sú po fyzickej stránke veľkou výzvou. Spomínam si na minulý rok, keď som dokončil preteky a všimol som si, koľko energie spotrebujeme na klimatizáciu. Na okruh Marina Bay mám dobré spomienky - v roku 2013 som tam prežil dobrú kvalifikáciu a bolo to po prvý raz, čo som sa prebojoval až do Q3. Z hľadiska usporiadanie trate sa domnievam, že vlastnosti okruhu budú vyhovovať nášmu modelu C33. Intenzívne sme pracovali na mechanickom nastavení monopostu, ktoré podľa všetkého bude mať značný význam, pretože ide o trať s množstvom zákrut a len niekoľkými a navyše aj krátkymi rovinkami. Už sa teším na víkend, najmä kvôli tomu, že vyťažíme maximum z noviniek, ktoré tam dovezieme. Budú to zaujímavé preteky, máme reálnu šancu na pozitívny výsledok."

Adrian Sutil: "Jazda na trati v Singapure je vždy skvelá zábava. Vrchol všetkého je, že ide o mestský okruh, ktorý mám veľmi rád. Trať obsahuje relatívne krátke rovinky a dvadsaťtri zákrut, čo je najviac v kalendári F1. To ale znamená, že výkon motora nebude kľúčový. Dôležitá bude pomerne vysoká mechanická priľnavosť, ktorú si vyžadujú zákruty. Pod dobrý výsledok sa podpíše aj vysoký prítlak, pretože na trati je niekoľko obrubníkov a na viacerých miestach je celkom hrboľatá. Domnievam sa, že budeme mať najlepšiu šancu na dobrý výsledok. Nočné preteky v Singapure sú vždy zvláštne a ponúkajú divákom skvelú kulisu. Teším sa na cesty do Ázie, Veľká cena Singapuru je jeden z vrcholov ročníka."

{+T82877}

Giampaolo Dall’Ara, vedúci traťového inžinierstva: "Vzhľadom na to, že Singapur je jedna z tých tratí, ktoré nekladú až taký dôraz na motor a rovnako nasadíme nový aerodynamický balíček s novým krytom motora a upraveným predným krídlom, sme všetci v tíme naladení pozitívne. Nočné preteky na mestskom okruhu sú jedinečné svojho druhu. Trať ponúka typické technické problémy spojené s pouličnou traťou a s potrebou mechanickej priľnavosti, trakcie, stability a chladenia. Pre jazdcov je na viacerých miestach nemilosrdná, preto je nevyhnutné, aby sme im poskytli set-up, vďaka ktorému budú monopostu plne dôverovať. Šou bude úspešná aj vďaka Pirelli, ktoré privezie mäkkú a supermäkkú sadu pneumatík. Šanca, že sa na trať dostane bezpečnostné vozidlo sa blíži k sto percentám."

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk