F1.sk F1.sk

Chilton si v Belgicku nezajazdí, nahradí ho Rossi
zdroj: Marussia F1 Team

Chilton si v Belgicku nezajazdí, nahradí ho Rossi

Tím Marussia F1 vo štvrtok popoludní prekvapujúco oznámil, že Max Chilton si do vyriešenia "zmluvných problémov" nezajazdí a na Veľkej cene Belgicka ho nahradí Alexander Rossi.

Tím Marussia F1 vo štvrtok popoludní prekvapujúco oznámil, že Max Chilton si do vyriešenia "zmluvných problémov" nezajazdí a na Veľkej cene Belgicka ho nahradí Alexander Rossi. Američan je od záveru minulého mesiaca rezervným jazdcom tímu; oznámenie o jeho najatí prišlo počas maďarského víkendu.

"Aj keď nebolo našim zámerom ponúknuť Alexandrovi možnosť na tohtoročné súťaženie, za vzniknutých okolností sme radi, že mu môžeme dať príležitosť na absolvovanie pretekárskej premiéry počas víkendovej Veľkej ceny Belgicka v Spa-Francorchamps," povedal šéf tímu John Booth. "Pochopiteľne dúfame, že sa čo najskôr vrátime k normálnej situácii týkajúcej sa nášho etablovaného jazdeckého zloženia, ale zatiaľ želáme Alexandrovi pre tento víkend všetko dobré a tešíme sa na to, že ho uvidíme v akcii."

"Ani netreba hovoriť, že ma táto príležitosť prvého súťaženia v F1 nadchla a tímu Marussia sa za vieru, ktorú vo mňa prejavil, neviem dostatočne poďakovať," uviedol Rossi. "Pre mňa je to veľmi veľký okamih a v priebehu krátkeho času musím absolvovať mnoho príprav. Na druhej strane sa už ale dlhšie cítim byť pripravený. Je vzrušujúce, že som dostal príležitosť práve na tomto fantastickom a historickom okruhu Spa-Francorchamps. Neviem sa dočkať zajtrajšej jazdy s MR03 a dúfam, že tímu sa odvďačím solídnym pretekárskym víkendom."

Problémy stajne naznačila už popoludní stránka Motorsport-Total.com, podľa ktorej Marussia do Belgicka takmer ani nepricestovala. Napokon to stihla až na poslednú chvíľu. Tím vraj neplatil jednému z dôležitých dodávateľov, ktorý preto napokon skrachoval. Ďalšie informácie hovoria aj o tom, že Marussia má veľký dlh i voči Ferrari. Ten má predstavovať už dvojcifernú miliónovú sumu.

{+T81533}

O niekoľko minút po prvom vyhlásení sa na verejnosti objavila aj reakcia druhej strany. Z kontextu sa dá vyčítať, že text bol pripravený ešte pred definitívou týkajúcou sa Rossiho nasadenia. "Max Chilton dobrovoľne uvoľnil svoje pretekárske miesto pre víkend v belgickom Spa, aby tímu jeho predajom umožnil získať potrebné financie," uvádza sa v stanovisku zástupcov Chiltona. "Max navštívi preteky a bude pripravený akýmkoľvek spôsobom podporiť tím. Očakáva sa, že Marussia pozve na Maxovo miesto rezervného jazdca Alexandra Rossiho. Marussia momentálne komunikuje s viacerými novými investormi a očakáva sa, že situácia bude napravená pred ďalšími pretekmi v kalendári F1, ktoré sa uskutočnia v Monze."

Najnovšie z kategórie: Alexander Rossi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk