F1.sk F1.sk

Williams chce v Spa nadviazať na prvú časť ročníka
zdroj: Red Bull / GEPA

Williams chce v Spa nadviazať na prvú časť ročníka

Valtteri Bottas: "Ak chcete byť v Spa konkurencieschopní, potrebujete monopost s efektívnou aerodynamikou. Očakávame teda, že budeme silní a zabojujeme o dobrý výsledok."

Na Veľkú cenu Belgicka sa pripravuje aj tím Williams. Najdlhšia trať v kalendári F1 vyvoláva rešpekt aj u jazdcov z Grove a Valtteri Bottas s Felipem Massom sa už tešia na milované Spa. Priebežne štvrtá stajňa v Pohári konštruktérov dúfa, že po belgických pretekoch bude minimálne o stupienok vyššie.

Valtteri Bottas: "Spa je vždy skvelé miesto. Je to jeden z najlepších okruhov na svete. Výškové zmeny a rýchle zákruty sú pre jazdcov skutočným potešením a to najmä v monoposte F1. Vzhľadom na dlhú rovinku a premenlivé poveternostné podmienky môžu byť preteky veľmi zaujímavé nielen pre pretekára, ale i pre fanúšikov. Ak chcete byť v Spa konkurencieschopní, potrebujete monopost s efektívnou aerodynamikou. Očakávame teda, že budeme silní a zabojujeme o dobrý výsledok. Prestávka bola dlhá, ale už sa skutočne teším na moment, keď sa opäť usadím do kokpitu."

Felipe Massa: "Milujem Spa. Je to jedna z mojich obľúbených tratí najmä kvôli dlhej rovinke a rýchlym zákrutám. Je to okruh, na ktorý sa všetci tešíme. Dlhé rovinky by mali vyhovovať nášmu monopostu. Som presvedčený, že dokážeme odštartovať druhú polovicu ročníka úspešne. Vyhral som tu v roku 2008, takže viem, čo to znamená triumfovať v Spa. Prežil som peknú letnú prestávku, no teraz už som pripravený vrátiť sa k súťaženiu. Máme pred sebou zopár výborných okruhov, na ktoré sa tešíme a dúfam, že budeme môcť pokračovať vo vývoji nášho monopostu tak, ako sme to robili v úvodnej polovičke ročníka a budeme pokračovať na čele."

{+T81880}

Rob Smedley: "Mali sme naozaj dobrý štart do sezóny 2014. Všetci žijeme a opäť sa učíme pretekať na vrchole. Dúfajme, že každý sa vráti svieži a motivovaný do druhej polovičky ročníka. Ciele v rámci tímu sú jasné. Chceme skončiť v hodnotení konštruktérov tak vysoko, ako to len bude možné. Spa je okruh, ktorý by nám mal vyhovovať. Je tam veľmi vysoká priľnavosť a dôležitosť motora. Tieto funkcie by mali byť pre nás prínosom. Prostredný sektor je niečo, na čom budeme musieť popracovať počas víkendu. V kvalifikácii budeme musieť klásť dôraz na pneumatiky v tomto úseku. V Spa je vždy šanca na dážď, mali by sme to mať na pamäti počas celého víkendu."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk