F1.sk F1.sk

Gutiérrez a Pérez sa už nevedia dočkať pretekov v Mexiku
zdroj: Sauber F1 Team

Gutiérrez a Pérez sa už nevedia dočkať pretekov v Mexiku

"Veľká cena Mexika by bola pre mňa fantastická skúsenosť. Formula 1 má v Mexiku dlhú históriu a je fascinujúce, že ju ma stále vo svojich génoch," vyriekol Esteban Gutiérrez.

Jazdec stajne Sauber Esteban Gutiérrez opísal návrat Veľkej ceny Mexika do kalendára F1 po viac ako dvoch desaťročiach ako jednu z najväčších noviniek v jeho doterajšej kariére. Ako je verejne známe, kolotoč Formuly 1 sa v budúcej sezóne vráti na okruh Autodromo Hermanos Rodriguez a Esteban Gutiérrez verí, že bude pri tom.

"Je to naozaj pre mnohých z nás splnený sen," poznamenal dvadsaťtriročný rodák z Monterrey krátko po oficiálnom oznámení: "Veľká cena Mexika by bola pre mňa fantastická skúsenosť. Pretekať pred vlastnými krajanmi, to by bolo úžasné. Formula 1 má v Mexiku dlhú históriu a je fascinujúce, že ju ma stále vo svojich génoch."

Esteban Gutiérrez je jeden z dvoch Mexičanov v aktuálnom štartovom poli - druhým je pilot Force Indie Sergio Pérez. "Mal som možnosť pretekať v Mexiko City iba raz. V roku 2008 sa tam konalo svetové finále Formuly BMW a bol to veľký zážitok," pokračoval v diskusii Esteban Gutiérrez: "Myslím si, že to bol len predkrm toho, čo príde teraz. Bude to najväčšia udalosť v Mexiku a my máme šancu fyzicky zdieľať tento šport s našimi fanúšikmi a priaznivcami."

Hoci Mexiko nemalo vlastné preteky dlhých dvadsaťdva rokov, krajina nevykazuje žiadne známky toho, že by stratila chuť na F1. Keď Sergio Pérez jazdil vo svojom rodnom meste Guadalajara v roku 2011 na road šou, ulice lemovalo 150-tisíc až 200-tisíc fanúšikov. "Bol to jeden z najlepších dní môjho života," uviedol v tom čase Sergio Pérez: "Bol to skvelý, skvelý zážitok. Nikdy som niečo také nezažil - povzbudzovalo ma toľko ľudí... Som hrdý na to, že som Mexičan a som pyšný na to, že som si získal ich priazeň."

{+T81163}

"Mám z toho dobrý pocit, pretože po všetkých tých rokoch, čo bolo Mexiko pevnou súčasťou Formuly 1 bol Checo (Sergio Pérez, pozn. red.) prvý a teraz som tu aj ja," pokračoval Esteban Gutiérrez: "Obaja sme v F1 a myslím, že pre nás to bude veľký krok, keď budeme mať vlastnú veľkú cenu."

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk