F1.sk F1.sk

Pirelli by privítalo viac pretekov
zdroj: Pirelli Motorsport

Pirelli by privítalo viac pretekov

„Je to čistá logistika. Takže v konečnom dôsledku, čím viac pretekov máte, tým väčšiu hodnotu vytvoríte, pretože sa zviditeľníte," tvrdí športový riaditeľ Paul Hembery.

Paul Hembery tvrdí, že Pirelli nie je proti zvýšeniu počtu pretekov na viac ako 20 za sezónu. V júli bol oznámený návrat Veľkej ceny Mexika do kalendára pre rok 2015. Vďaka tohtoročným premiérovým pretekom v Rusku a návratu do Rakúska tak diváci aj piloti vnímajú expanziu kráľovskej série.

„Keď idete do nových miest, prinesiete niečo ako dočasný import alebo export, to sú veľké výzvy pre cirkus zvaný F1, pretože to veľa ľudí nerobí,“ tvrdí Hembery. „Ľudia nemajú tendenciu priniesť a odniesť veci v priebehu niekoľkých dní. Oni ich prinesú a predajú alebo urobia čokoľvek. Takže tieto záležitosti sú náročné a majú veľký dopad na logistickú štruktúru, pretože tu nie sú žiadne záruky toho, že dostanete extra vybavenie, ak sa náhodou niečo niekde zasekne na dlhší čas.“

„Je to čistá logistika. Takže v konečnom dôsledku, čím viac pretekov máte, tým väčšiu hodnotu vytvoríte, pretože sa zviditeľníte. Preto nie sme proti väčšiemu počtu pretekov, to ale vytvára praktický ľudský problém. Budete musieť zdvojiť niektoré oblasti a vytvoriť duplicitné úlohy, ale s tým dokážete žiť. Nie sme proti viacerým veľkým cenám, to je isté,“ podčiarkuje športový riaditeľ spoločnosti Pirelli.

{+T58113}

Veľká cena Kórejskej republiky a rovnako aj indické preteky vypadli z kalendára po krátkom čase. Hembery tvrdí, že Formula 1 potrebuje viac úspešných podujatí. Teší sa na premiérovú Veľkú cenu Ruska. „Bude zaujímavé sledovať čo sa bude diať v Rusku so Soči. Myslím si, že ak by ste sa predtým spýtali, kde by sa mali konať ruské preteky, odpoveď by znela - Červené námestie, Kremeľ a jazda naokolo. Malo by to ten istý efekt. Soči má meno vďaka zimnej olympiáde. Bude to zaujímavá výzva a uvidíme, či bude táto veľká cena sama o sebe úspešná.“

„Sú však aj výnimky. Austin ukázal, že so sebou môžete strhnúť celé mesto hoci sa preteky nekonajú priamo v ňom. Chce to ale veľa úsilia. Videli sme návrat Rakúska a bolo tam vypredané. Bolo to uprostred hôr na vidieku. Manažovali to tak, aby to fungovalo. Takže sú tu výnimky, ale možno sa musíme veľmi opatrne pozerať na to, ako môžu byť tieto nové podujatia udržateľné z pohľadu budúcnosti, pretože si nemyslím, že má význam niečo, čo príde na pár rokov a potom to zmizne. Musíte sa v istom momente vzchopiť a pochopiť, prečo sa niektoré publikum nezaujíma o dané podujatie a musíte vedieť, čo je potrebné zmeniť, aby ich to začalo zaujímať,“ dodáva Paul Hembery.

{+T72450}

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk