F1.sk F1.sk

Red Bull predstavil svetu RB10
zdroj: Red Bull Racing

Red Bull predstavil svetu RB10

Stajňa Red Bull predstavila v utorok ráno pred začiatkom testov v Jereze svoj nový monopost s označením RB10.

Stajňa Red Bull predstavila v utorok ráno pred začiatkom testov v Jereze svoj nový monopost s označením RB10. Nové vozidlo bolo predstavené v boxovej uličke okruhu v Jereze. Rakúska stajňa sa aj za jeho pomoci pokúsi vybojovať svoj piaty majstrovský titul. Rovnako ako v prípade mnohých iných tímov vrátane Toro Ross, aj hlavný dizajnér Adrian Newey sa rozhodol pre riešenie prednej časti nosa s vyčnievajúcim dielom.

Stajňa sídliaca v Milton Keynes si počas minulého roka zabezpečila svoj štvrtý po sebe idúci titul a Sebastian Vettel absolvoval rovnako triumfálnu sezónu, najmä vďaka svojmu rekordu, ktorý predstavoval deväť po sebe vyhratých veľkých cien. Nemec by chcel svoje úspechy a aj úspechy tímu napodobniť aj v roku 2014. Po jeho boku bude stáť novým tímový kolega, ktorým sa stal Daniel Ricciardo.

Austrálčan, ktorý predošlé dve sezóny strávil v Toro Rosso, nahradil v kokpite svojho krajana Marka Webbera, ktorý zavesil svoju kariéru v F1 na klinec. Monopost RB10 je v poradí desiatym autom stajne Red Bull od čias, keď stajňa vznikla zo základu, ktorý v F1 nechal Jaguar. Aj v roku 2014 bude dodávateľom motorov pre Red Bull francúzsky Renault. Podľa výrobcu motorov boli vykonané potrebné kroky a „kompromisy“, ktoré by mali garantovať spoľahlivosť.

Postupne dopĺňame...

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk