F1.sk F1.sk

Šéfovia tímov zvolili za najlepšieho jazdca Vettela
zdroj: Red Bull Racing

Šéfovia tímov zvolili za najlepšieho jazdca Vettela

"Nevyhráva omylom, úspechy nedosahuje náhodou, získava ich vďaka veľkému talentu, nasadeniu a skvelej pracovnej morálke," dodal Christian Horner.

Sebastian Vettel si tohtoročný titul zaslúžil nielen vďaka svojmu bodovému zisku, ale tiež podľa názorov šéfov tímov Formuly 1. Tradičnú anketu usporiadal britský Autosport a nechal anonymne hlasovať šéfov všetkých jedenástich stajní. Každý z nich zostavil svoju desiatku najlepších pilotov, ktorá bola hodnotená rovnako, ako na výsledkovej listine vekých cien: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

V celkovom súčte získal najviac bodov Sebastian Vettel pred Fernandom Alonsom a Kimim Räikkönenom. "Znamená to pre mňa veľa," povedal Sebastian Vettel a následne dodal: "Šéfovia tímov majú v F1 v zásade omnoho lepší prehľad. Sú tu dlho a poznajú mnohých jazdcov. Rovnako, ako sa dočkať rešpektu a uznania od ľudí zvonku, je veľmi príjemné ak príde to isté od ľudí zvnútra."

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner sa nad výkonmi svojho zverenca rozplýval: "Bol to jeho najlepší ročník a neustále zvyšoval úroveň. Vzrušujúce na ňom je to, že má ešte len dvadsaťšesť rokov, absolvoval len niečo viac, než sto pretekov a je už štvornásobný majster sveta."

"Nevyhráva omylom, úspechy nedosahuje náhodou; získava ich vďaka veľkému talentu, nasadeniu a skvelej pracovnej morálke. Neustále študuje svoje vlastné výkony a analyzuje sám seba. Určite si zaslúži znovu vyhrať anketu šéfov tímov," dodal Christian Horner.

Najlepší jazdci roku 2013 podľa šéfov tímov:
1. Sebastian Vettel 248 bodov
2. Fernando Alonso 213
3. Kimi Räikkönen 158
4. Lewis Hamilton 117
5. Nico Rosberg 95
6. Romain Grosjean 76
7. Nico Hülkenberg 68
8. Mark Webber 66
9. Jenson Button 24
10. Felipe Massa 14

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk