F1.sk F1.sk

Bez peňazí by som nejazdil, tvrdí Stuck
zdroj: Lotus F1 Team

Bez peňazí by som nejazdil, tvrdí Stuck

"Nevidím nikoho, kto by mohol Vettela zdolať. To by sa mu najskôr niekto musel vôbec priblížiť," hovorí Nemec.

Kimi Räikkönen pred víkendom v Abú Zabí pohrozil, že ak nedostane peniaze, za Lotus už nenastúpi. Novinárom v piatok povedal, že od začiatku sezóny dostal "nula eur" a vážne naznačil bojkot. Na okruhu Yas Marina nakoniec súťažil, ale po sobotňajšej diskvalifikácii vypadol v nedeľu už v prvej zákrute.

"Kým mu Lotus dlží peniaze, tak nepotrebuje jazdiť. Kam sme sa to dostali?" pýta sa vo svojom tradičnom stĺpčeku na sport1.de bývalý pretekár Hans-Joachim Stuck. "Jazdci podstupujú na trati riziko a za to musia byť platení. Konal by som rovnako ako Kimi a povedal by som: kým nedostanem peniaze, nebudem jazdiť!"

"Ale to, že by Kimi v nedeľu úmyselne havaroval, si pri najlepšej vôli neviem predstaviť," pokračoval ďalej Nemec. "Nebolo to len o tom, že by svoje auto odstavil a vyhlásil jeho nefunkčnosť. Mal nehodu, do ktorej sa okrem neho zapojil aj ďalší jazdec. A niečo také pilot nespraví úmyselne."

Aj ďalšia z aktuálnych tém sa týka Lotusu. Tím potrebuje rozriešiť jazdeckú otázku a dlho sa zdalo, že siahne po Pastorovi Maldonadovi. Po dohode Lotusu s investormi z Quantum Motorsport sa ale do roly favorita dostáva Nico Hülkenberg. "Aj tak je dosť divné, že niekto jeho formátu sa musí vôbec obávať o svoju budúcnosť."

"Nico dosahuje v podradnom aute pravidelne dobré výsledky a nezaslúžil by si kokpit v tíme Sauber alebo Lotus, ale kokpit v špičkovej stajni. Držím mu palce, nech sa niekam dostane, pretože ak by skončil mimo F1, už by sa mu ťažko vracalo späť," vraví Stuck. "Situácia okolo Räikkönena a Hülkenberga napokon dobre ukazuje finančnú labilnosť F1."

Pred nami sú ešte posledné dve veľké ceny v USA a v Brazílii, v ktorých už rodák z Garmisch-Partenkirchenu žiadne veľké prevraty nečaká. "To, čo predvádzajú Sebastian Vettel a Red Bull, je jednoducho neuveriteľné. Nevidím nikoho, kto by mohol Vettela zdolať. To by sa mu najskôr niekto musel vôbec priblížiť. Majstrovstvá sú už rozhodnuté a v budúcom roku nás čakajú nové motorové pravidlá. Tímy už teda autá nijako intenzívne nevyvíjajú," dodal Hans-Joachim Stuck.

Najnovšie z kategórie: Hans-Joachim Stuck

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk