F1.sk F1.sk

Pirelli: Mercedes nezískal žiadnu výhodu
zdroj: Pirelli Motorsport

Pirelli: Mercedes nezískal žiadnu výhodu

Paul Hembery: "Máme dovolené absolvovať pri vývoji pneumatík tisíc kilometrov s akýmkoľvek tímom."

Oficiálny dodávateľ pneumatík pre monoposty F1 Pirelli trvá na tom, že stajňa Mercedes nezískala tajným testom na okruhu pri Barcelone po Veľkej cene Španielska žiadnu výhodu. V deň pretekov v Monaku vyplávala na svetlo sveta informácia, že "strieborné šípy" najazdili počas troch dní viac než tisíc kilometrov. Testov sa zúčastnili aj piloti Nico Rosberg a Lewis Hamilton.

Aj keď je počas sezóny testovanie zakázané, taliansky výrobca má podľa zmluvy právo vyzvať tímy, aby im pomohli pri testovaní produktov. Šéf Pirelli pre motošport Paul {+r58484,300x200}Hembery je presvedčený, že nešlo o nič nezvyčajné a stajňa Mercedes nemá zo spomenutých trojdňových testov žiadny osoh.

"Nebude to mať žiadny dopad na to, čo sa práve deje," poznamenal Paul Hembery: "Máme dovolené absolvovať pri vývoji pneumatík tisíc kilometrov s akýmkoľvek tímom. Vo svete rely sú zmluvy presne rovnaké. Máme právo na to, aby sme to spravili s reprezentatívnym autom. Predtým sme to podstúpili s iným tímom a tentoraz sme podstúpili rovnaký krok."

Šéf Pirelli pre motošport trval na tom, že testy na trati neďaleko Barcelony boli zamerané na rok 2014. "V skutočnosti sme sa zamerali na nasledujúcu sezónu a testovali sme riešenie viacerých vecí. Mercedes ani nemá predstavu o tom, čo sme skúšali. Spolu až 90 percent vecí sa dostane na trať až v nasledujúcom roku," dodal Paul Hembery.

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk