F1.sk F1.sk

Šéfovia tímov zvolili za najlepšieho pilota Alonsa
zdroj:

Šéfovia tímov zvolili za najlepšieho pilota Alonsa

"Veľmi ma potešilo, že väčšina šéfov tímov ma zvolila za najlepšieho pilota sezóny," povedal Fernando Alonso.

Britský Autosport pravidelne vyhodnocuje súťaž o najlepšieho pilota jednotlivých sezón. Šéfovia všetkých tímov udelia desiatim najlepším pilotom body podľa aktuálneho bodového systému, teda 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1. A keď sa to všetko porátalo, na prvom mieste poradia sa ocitol Fernando Alonso. Druhý skončil s deväťbodovou stratou majster sveta Sebastian Vettel.

"Veľmi ma potešilo, že väčšina šéfov tímov ma zvolila za najlepšieho pilota sezóny," povedal Fernando Alonso. "Musím však povedať, že radšej by som sa tejto pocty dočkal ako majster sveta. Mám ďalší dôvod povedať, že to bola úžasná sezóna. A to aj napriek sklamaniu z poslednej prekážky."

"Tím tvrdo bojoval až do samého konca a nevzdal sa ani vtedy, keď sa zdalo byť všetko stratené. Predviedli sme pozoruhodný návrat. V budúcom roku sa pokúsime byť lepší, ale sezóna 2010 mi ostane v pamäti ako nádherná," skonštatoval Španiel.

Ocenenie potešilo aj šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho. "Som rád a som hrdý, že moji kolegovia na pozíciách šéfov tímov považujú Fernanda za nejlepšieho pilota tohto roku. Mal fantastickú sezónu," uviedol Talian. "Je to talentovaný pilot a v mene všetkých vo Ferrari musím povedať, že z ľudského hľadiska bolo pre nás cťou pracovať s ním. Fernando je vodcovskou silou a našim cieľom pred budúcim rokom je to, aby sme jemu i Felipemu dali auto schopné pôsobiť na najvyššej úrovni už od prvých pretekov."

Poradie a body:

1. Fernando Alonso - 229
2. Sebastian Vettel - 220
3. Lewis Hamilton - 196
4. Mark Webber - 146
5. Robert Kubica - 129
6. Jenson Button -86
7. Nico Rosberg - 68
8. Nico Hülkenberg - 17
  . Felipe Massa - 17
10. Rubens Barrichello - 11.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk