F1.sk F1.sk

Vettel podľa šéfov tímov najlepším pilotom roku 2009
zdroj:

Vettel podľa šéfov tímov najlepším pilotom roku 2009

Sebastian Vettel síce nezískal majstrovský titul, no šéfovia tímov ho napriek tomu zvolili za najlepšieho pilota roku 2009.

Sebastian Vettel síce nezískal majstrovský titul, no šéfovia tímov ho napriek tomu zvolili za najlepšieho pilota roku 2009. Informoval o tom britský magazín Autosport, ktorý pripravil takúto zaujímavú anketu.

Desiati šéfovia tohtoročných stajní udeľovali ôsmim najlepším pretekárom body v pomere 10-8-6-5-4-3-2-1, teda tak, ako sa bodujú jednotlivé preteky. Vettel porazil druhého Jensona Buttona o 9 a tretieho Lewisa Hamiltona o 11 bodov.

Najlepší piloti podľa šéfov tímov:

1. Sebastian Vettel - 76 bodov
2. Jenson Button - 67
3. Lewis Hamilton - 65
4. Fernando Alonso - 39
5. Rubens Barrichello - 35
6. Kimi Räikkönen - 30
6. Mark Webber - 30
8. Felipe Massa - 19
9. Robert Kubica - 10
10. Adrian Sutil - 8

Nemca Vettela toto ocenenie mimoriadne potešilo, viac by sa však tešil z prvého miesta na trati. "Je pre mňa cťou, že sa mi po sezóne plnej vzostupov a pádov dostalo takéhoto uznania," povedal Vettel. "Tieto hlasy mi však k rýchlosti na trati nepomôžu. Stále pôjde len o moje schopnosti a o to, aby som sa predviedol a niečo som dokázal."

S výsledkom bol spokojný aj šéf Red Bullu Racing Christian Horner: "Sebastian má za sebou skvelý rok a som si istý, že má na to, aby bol v budúcnosti majstrom sveta. Niekedy ľahko zabúdame na to, aký je mladý. V spôsobe svojej práce s autom a inžiniermi je veľmi vyspelý. Je skvelé, že jeho talent uznali aj ostatní a už teraz sa tešíme na spoluprácu počas budúcich sezón."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk