F1.sk F1.sk

Speed: Bol to idiot
zdroj:

Speed: Bol to idiot

"V F1 musíte byť neustále na limite, to je na nej cool. Ale už to nie je pretekanie. V F3 alebo GP2 sa jazdí tvrdo. V F1 odjazdíte pár kôl a potom je to už len stratégia."

Američan Scott Speed pôsobil v F1 až do polovice minulej sezóny. Svoju kariéru začal v roku 2005 dvoma pretekmi v Red Bulle Racing, potom jazdil v Scuderii Toro Rosso. Momentálne je už v sérii NASCAR, ktorá sa podľa neho s F1 vôbec nedá porovnať.

"Je to niečo celkomi né," povedal 25-ročný Speed. "V F1 sa veci menia neustále a veľmi rýchlo. V NASCAR jazdíme s rovnakými komponentmi, ide len o preteky. Ide o nastavenie auta, o prijatie správnych rozhodnutí a o to, kto vyhrá a kto nie."

"V F1 viete už po kvalifikácii relatívne ľahko predpovedať, čo sa stane. Tu v NASCAR nie. Stratégie sú kvôli žltým vlajkám hádankou. Nepomôže vám žiadny počítač ani notebook, reagujeme len pocitmi. Je to cool."

Speed prišiel o pozíciu formulového pilota po nezhodách s Franzom Tostom. "Náš problém s Franzom doslova explodoval, pretože to bol idiot. Je to veľmi emotívny človek. Keď sa na to pozerám spätne, tak som s ním vlastne ani nikdy nemal problém. To Gerhard Berger na neho vyvíjal veľký tlak. A pritom sme až do príchodu F1 mali s Vitantoniom Liuzzim dobré kariéry," tvrdí Scott Speed.

"Gerhard začal s tým, že to Toniovi i mne poriadne sťažoval. Chcel zmeny a mal vlastnú agendu," pokračoval Speed. "V F1 musíte byť neustále na limite, to je na nej cool. Ale už to nie je pretekanie. V F3 alebo GP2 sa jazdí tvrdo. V F1 odjazdíte pár kôl a potom je to už len stratégia. Nie je to také vzrušujúce ako to, čo robím teraz."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk