F1.sk F1.sk

Verstappen predĺžil s Arrowsom

Začal sa kolotoč prípravy a podpisov nových zmlúv

V polovici sezóny má istotu na budúci ročník aj Jos Verstappen (29 r.). Kým vlani sa holandský pilot triasol do poslednej chvíle o miesto v kokpite, v tomto ročníku presvedčil svojimi výkonmi vedenie tímu o tom, že si má ponechať jeho služby aj v budúcnosti - prinajmenšom do konca roku 2002.
Podľa aktuálnej štatistiky je Jos najúspešnejším jazdcom v sezóne v počte úspešných predbiehacích manévrov (59), jediné bodované umiestnenie si vyjazdil na Veľkej cene Rakúska. ,,Tímu Arrows veľmi verím a predĺženie zmluvy naznačuje, že aj Arrows verí mne," skonštatoval spokojne Verstappen, ktorý je rád, že sa vyhol neistote, akú poznal v súvislosti s čakaním na miesto v minulosti. ,,Takisto je pre mňa vynikajúce, že sme sa dohodli už v polovici sezóny, čo ma bude motivovať a zároveň sa zbavím nervozity vyplývajúcej z nejasnej budúcnosti!"
Aj Tom Walkinshaw, ktorý je na čele stajne od roku 1996, keď ho prebral po Jackie Oliverovi, vyjadril spokojnosť s týmto rozhodnutím. ,,Jos aj v tejto sezóne ukázal, že je skvelý pretekár a stále sa ešte dokáže zlepšovať."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk