F1.sk F1.sk

Coulthard o poslednom sektore

Tlačovka po kvalifikácii GP Monaka

{+l578}Na tlačovú konferenciu nestihol doraziť Michael Schumacher, keďže sa zdržal na trati, na otázky tak odpovedal len David Coulthard a Mika Häkkinen – obaja zo stajne West McLaren Mercedes.
David, počas celého víkendu ste boli trochu pozadu a v kvalifikácii akoby ste odhodili všetky závažia a zajazdili najrýchlejší čas. Čo sa stalo?
DC: Predtým som sa nevyvaroval drobných chýb, ktoré ma nielen spomalili, ale mi ubrali aj zo sebavedomia. Pred kvalifikáciou som mojim technikom povedal, že chcem, konečne prejsť bez chyby aj posledný sektor a napokon sa mi to podarilo až v poslednom kole…
Prekonali ste historický rekord okruhu. Bola to len zásluha trakčnej kontroly?
DC: Ťažko povedať, lebo ak vám to pomôže prejsť niektoré zákruty rýchlejšie, ste o to rýchlejší aj v nájazde do tej nasledujúcej, čo je mimoriadne náročné.
Q. Mika, už sa zdalo, že v nedeľu odštartujete z pole position, ale napokon je všetko inak. Čo sa stalo?
MH: Pred koncom sme sa rozhodili urobiť v nastavení auta jednu zmenu a nie som si istý, či to bolo správne rozhodnutie. V každom prípade sme museli skúšať rôzne alternatívy, lebo časy boli tesné a nedalo sa čakať, že ten môj ostane najlepším až do konca. Môžem povedať, že kým v prvej polovici trate išlo auto skvele, v druhej akoby odišlo.
Použijete trakčnú kontrolu a automatický štartér?
DC: Nám sa podarilo analyzovať všetky vady systému a za dobrý počin považujem aj to že Charlie Whiting a ďalší ľudia z vedenia nám umožnili vyskúšať si určité konkrétne situácie, najmä štarty, takže určitá neistota je už teraz preč.

Najnovšie z kategórie: Rubens Barrichello

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk